Nominowani do Grand Press Economy 2017

To nagroda dla dziennikarza wyróżniającego się profesjonalizmem, rzetelną i obiektywną prezentacją tematów ekonomicznych, wysoką jakością publikowanych materiałów.
Nominowanych do Grand Press Economy wskazała redakcja „Press” po konsultacjach z 20 szefami redakcji mediów zajmujących się ekonomią, gospodarką i finansami, z dziennikarzami oraz ekspertami ekonomicznymi. Zwycięzcę wskazuje redakcja „Press”. Laureat dostanie czek na 15 tys. zł. Partnerem nagrody jest Allegro. Nominowani zostali:
Rafał Hirsch (Next.Gazeta.pl) – nominowany za komentarze ekonomiczne najwyższej próby – osadzone w faktach, ale pisane lekkim piórem. Jego felietony poparte przejrzystą argumentacją wywołują poruszenie wykraczające poza świat ekonomistów. Jako współzałożyciel i szef serwisu Next.Gazeta.pl dba o jego wysoką jakość, niesztampowe podejście do tematów i oryginalną formę ich prezentacji. Umiejętnie przenosi debatę ekonomiczną z mediów tradycyjnych do społecznościowych.
Tomasz Jóźwik („Dziennik Gazeta Prawna”) – został nominowany za wnikliwe prześwietlanie raportów finansowych spółek i prezentowanie ich bez publicystycznych emocji i politycznego skrzywienia. Nie traktuje czytelników jak profesjonalnych księgowych, lecz cierpliwie prowadzi za rękę przez meandry bilansów, wydobywając na światło dzienne ukryte sekrety. Przeglądy spółek autorstwa Jóźwika są dla zainteresowanych giełdą więcej warte niż raporty biegłych rewidentów.
Grzegorz Siemionczyk („Parkiet”, „Rzeczpospolita”) – nominowany za głębokie analizy działań banków centralnych i polityki pieniężnej oraz klarowne przedstawianie przyczyn zmian w gospodarce. Samodzielnie regularnie ankietuje ekonomistów, pytając ich o prognozy głównych wskaźników makroekonomicznych, a potem skrzętnie rozprawia się z trafnością ich przewidywań. W ten sposób wskazuje czytelnikom, czyje opinie są rzeczywiście coś warte. Uważnie śledzi i wychwytuje trendy w światowej ekonomii.