Nominowani do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego 2017

W 2015 roku magazyn „Press” w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego ustanowił Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego. Otrzymuje ją dziennikarz sportowy mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą. Laureat otrzyma czek na 10 tys. zł i statuetkę – replikę pucharu wręczanego zwycięzcom turnieju tenisowego Bohdan Tomaszewski Cup. Sponsorem nagrody jest Bank BGŻ BNP Paribas.
Podobnie jak w poprzednich edycjach, o wskazanie dziennikarzy godnych otrzymania tego wyróżnienia redakcja „Press” poprosiła szefów polskich redakcji sportowych oraz cenionych dziennikarzy i komentatorów sportowych. Spośród otrzymanych zgłoszeń redakcja wybrała nominowanych. Są to:
Duet Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski – artyści komentarza piłkarskiego. Ponad 20 lat związani z Canal+. Podczas relacjonowania meczów Ligi Mistrzów, Premier League czy Ekstraklasy refleksem dorównywali bramkarzowi Ikerowi Casillasowi, analizą trenerowi Aleksowi Fergusonowi. I zawsze przygotowani do pracy – niczym niemiecka drużyna do mundialu. Po odejściu z Canal+ pracują nad swoim projektem internetowym.
Paweł Wilkowicz (Sport.pl) – ekstraklasa wśród dziennikarzy sportowych młodego pokolenia. W mediach tradycyjnych występuje jako ekspert od piłki nożnej i sportów zimowych, w mediach społecznościowych doskonale relacjonuje i trafnie komentuje. Ma ogromną wiedzę o świecie, która pozwala mu poruszać się swobodnie po tematach ze sportem związanych tylko okazjonalnie. Jego cykliczne „Sam na sam” ze sportowcami i trenerami to przykład najwyższej jakości wywiadów wideo w polskim internecie.
Mirosław Żukowski („Rzeczpospolita”) – wychowawca, nauczyciel i autorytet dla kilku pokoleń dziennikarzy sportowych. Od ponad 20 lat kieruje działem sportowym „Rzeczpospolitej”. Na łamach zabiera głos rzadko, ale każdy jego komentarz czy felieton sporo waży i odbija się głośnym echem. Prezentuje rozsądek, choć niepozbawiony fantazji. Jest wybitnym znawcą tenisa, lekkiej atletyki, narciarstwa, piłki nożnej, boksu, olimpizmu. Piewca ponadczasowych wartości sportu, do których często nawiązywał Bohdan Tomaszewski.