Wojciech Bojanowski Dziennikarzem Roku 2017

Fot. Adam Guz

12 grudnia na gali finałowej Grand Press 2017 ogłoszono wyniki konkursu na najlepsze materiały dziennikarskie roku, laureatów nagród specjalnych oraz zwycięzcę głosowania na Dziennikarza Roku 2017. Głosami 72 polskich redakcji tytuł ten zdobył Wojciech Bojanowski z TVN. To jedyna nagroda w polskich mediach, którą przyznają sami dziennikarze: redakcje prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe. O zwycięstwie decyduje liczba punktów uzyskana w głosowaniu redakcji.
Tytuł Dziennikarza Roku to wyróżnienie za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. „Było wiele powodów, dla których wygrał. Pisaliście o nich w nominacjach: za niestrudzone podążanie za tropem i zachowanie standardów, także w obliczu nacisków ze strony organów ścigania; za bezkompromisowość w podejmowaniu tematów, które władze chcą ukryć; za przypomnienie, że dziennikarstwo to też ważna moc sprawcza; za stawanie w obronie tajemnicy dziennikarskiej. A jedna redakcja napisała: za najgłośniejszy w tym roku materiał, ale też za wcześniejsze dokonania dziennikarskie, w tym świetne reportaże z Brazylii i Ukrainy” – mówił podczas gali Andrzej Skworz, redaktor naczelny magazynu „Press”.
Nagrodą dla Dziennikarza Roku 2017 jest czek równowartości 10 tys. euro, statuetka stalówki zaprojektowana przez Annę Rzeźnik oraz prezent od firmy Huawei, smartfon Mate 10 Pro.